Kürtaj fiyatı ne kadardır ?

2019 senesi için İstanbul'da kürtaj fiyatı ne kadardır anlatmaya başlamadan önce hastalardan gelen sorulara yönelik bu yazımızda bahsedeceğimiz, kürtaj fiyatı kadınlar kulübü ve benzeri forumlarda kaç paradır, kürtaj fiyatı 2019 listesi nasıldır, güncel kürtaj fiyatı ne kadara gelmektedir, kurtaj fiyatlari ozel hastanelerde kaç liradır, kürtaj ne kadar sürüyor, kaç dakikada biter, devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri nasıldır, kürtaj fiyatları Gaziantep ve çevresinde neden daha pahalıdır, kürtaj fiyatları ekşi sözlük ve uludağ sözlük yorumları nasıldır, kürtaj nasıl yapılır ve kürtaj sonrası psikolojik durum nasıldır ? Gibi alt başlıklarda sıralamak isterim.

Kürtaj fiyatının ne kadar olduğuna geri dönecek olursak gebelik haftanıza göre en güncel rakamları hesaplatmak için Bakırköy'deki muayenehanemizi telefonla arayabilirsiniz, yada WhatsApp üzerinden yazarak 2019 güncel fiyat listemizi isteyebilirsiniz. İpucu isterseniz, son adet tarihinizden itibaren hesaplayacağınız gebelik haftanıza göre kürtaj ücretlerininde paralel olarak arttığını söyleyebilirim.

Hamilelik belirtileri

Üreme çağındaki kadınlarda hamilelik belirtileri yakınen takip edilir, hatta bazı kadınlar cinsel ilişkiye girdikleri gecenin sabahında göğüslerde dolgunluk, iştah artması, baş dönmesi, hafif bulantı gibi subjektif gebelik bulguların kendilerinde olduğunu iddia edebilirler, ama bu psikolojik beklentiden başka birşey değildir zira gebelik bulguları en erken ilişkiden 2 hafta sonra ortaya çıkar ve en önemli hamilelik belirtiside adet gecikmesidir.

Kürtaj 

Tıp biliminde binlerce yıldır dokuları kazımak anlamında kullanılsada son yüzyılda hamileliğin jinekolojik cerrahi ile sonlandırılması kürtaj denir. Günümüzde isteğe bağlı gebelik sonlandırma işlemi vakumlu kürtaj denilen negatif basınçla emme yöntemi ile yapılmaktadır.

Kürtaj fiyatları

İstanbul için 2019 kürtaj fiyatlarının ne kadar olduğunu öğrenmek için Bakırköy'deki muayenehanemizi arayabilirsiniz, yada WhatsApp'tan yazarak güncel fiyat listemizi isteyebilirsiniz. Çocuk aldırma maliyetleri herkesin ulaşabileceği seviyelerde olup hamilelik haftasına bağımlı olarak değişmektedir. Son adet tarihinden itibaren hesaplanan gebelik haftası için kürtajdan hemen önce aynı seansta ultrason yaparız ve günü gününe hamilelik süreci tespit edilir.


Kürtaj nasıl yapılır ?

Modern jinekolojide vakum kürtaj tekniği ile gerçekleştirilen gebelik sonlandırma işleminin teknik detayları çok merak edilir ve genelde telefonla veya WhatsApp üzerinden yazarak kürtaj nasıl yapılır diye soru yöneltilir. Vakumlu kürtajda rahim içine herhangi bir tıbbi cihaz veya alet sokulmaz, ince bir tüp vasıtası ile negatif basınç kullanılarak gebelik kesesi sıvı halde dışarı alınır. İşlem 10 dakika sürer ve sonrasında yürüyüp gidebilirsiniz, iş hayatınız veya günlük yaşantınız aksamaz.

Kürtaj yasası

Ülkemizde halen yürürlükte olan kürtaj yasası ve konuyla alakalı kanun maddelerine göre gebelik sonlandırma konusunda 10 haftayı aşan hamileliklere yasak sözkonusudur. Tck'ya göre ciddi hapis cezaları hem yapana hemde yaptırana uygulanmaktadır. Reşit olmayanlardanda anne veya babasından onay gerekir.

Kürtaj ücretleri

İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizde uyguladığımız kürtaj ücretlerini direkt olarak buraya yazamıyorum, ama telefonla veya WhatsApp üzerinden ulaşarak 2019  Mart itibarı ile güncel fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Çocuk aldırma fiyatları

İstenmeyen gebeliğinizi sonlandırma kararı aldıysanız ikinci adımda İstanbul'da çocuk aldırma fiyatlarını araştırırsınız. Kürtaj yapılan yerlerde genellikle hamilelik haftasına endeksi olarak kürtaj ücretleri söz konusudur. 10 hafta ile sınırlı olarak reşit olan bekar ve evli bayanlar çocuk aldırabilirler.

Kürtaj Başakşehir

Bakırköy'deki muayenehanemize Başakşehir dahil İstanbul'un tüm semtlerinden kürtaj için hasta gelmektedir. Bazılarıda kürtaj Başakşehir ve civarında hangi yerlerde yapılmaktadır diye sorar.Site kullanım kuralları

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj

Kürtaj fiyatı İstanbul Anadolu Yakası

Kürtaj ne kadar sürer ?