Kürtaj Ücretleri

İstanbul'da 2019 yılı başları için kürtaj ücretleri yaklaşık olarak  tl den başlar ve gebelik pozisyonunuza göre artar , kürtaj fiyatlarının ne şekilde arttığını ilerleyen paragraflarda ele alıyorum. Çocuk aldırma yani kürtaj artık tama yakın vakada vakum kürtaj uygulaması ile yapılıyor , yani eskisi gibi rahim içine herhangi bir tıbbi cihaz sokulmayıp sadece negatif basınç veriliyor. Bu yazımızda kürtajın tüm ayrıntılarırı yani kürtaj fiyat bilgileri , kürtaj nasıl yapılır metodolojisi , kürtaj sonrası kanama , ağrı gibi şikayetler olur mu , kürtaj sonrası ilk adet kaç gün sonra görülür , kürtaj yasasına göre en fazal kaç haftaya kadaç çocuk aldırılabilir , kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır , kalıcı kızlık zarı dikimi kaç sene dayanır , flep yöntemi kızlık zarı dikimi nasıl yapılır , geçici kızlık zarı dikimi ücreti nekadardır , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , kızlık zarı diktirenlerin yorumlarını nerden bulabilirim, çift kat flep yöntemi nedir , İstanbul'da vajina daraltma fiyatları nedir , saç ekimi fiyatları kaç paradır gibi birçok yan konuyada değiniyoruz. J

Kürtaj fiyatları 2019

2019 senesi ilk ayları itibarı ile İstanbul Avrupa yakası ve Anadolu yakasında kürtaj fiyatları yaklaşık olarak ... tl seviyelerinden başlar ve sizin gebelik ilerlemenize göre azar azara artar , yeni başlayan yani gebelik testlerinde yeni pozitiflik veren erken bir gebelik yaklaşık 4 haftalıktır ve İstanbul'da yaklaşık olarak ... tl civarına kürtaj edilebilir , ama 5 haftalık bir hamilelikte çocuk aldırma kararı aldıysanız bu sefer sizden ... tl gibi bir para isteyeceklerdir , yine 6 haftalık ise ... tl , 7 haftalıkta ise ... tl gibi rakamlar telaffuz edilecektir. Bu arada bebek aldırmadan önce yapılan kadın doğum muayenesi ve ultrason gibi gebelik haftasının netleştirlmesine yönelik ön incelemeler için ayrıca bir ücret istenmez.

Kürtaj nasıl yapılır ?

İstanbul'daki jinekolog muayenehanemizde hastalarımız bizi telefonla arayarak çocuk aldırmadan önce bu işin nasıl yapıldığını yani kürtajın nasıl yapıldığını merak ederek bize sorarlar , bende onlara kısaca vakum kürtajı anlatırım ; istenmeyen  gebeliklerin sonlandırılmasında en modern cerrahi teknik olan vakum kürtajda hastanın rahim girişi lokal anestezik ile uyuşturulur ve hegar bujisi ile collum dilatasyonu yapılır , karmen kanülü colluma yerleştirilir ve kanülden vakum yapılarak gebelik kesesi dışarı alınır , bu işelm toplam 10 dakika sürer ve kazıma kürtaj yapılmadığı için hasta ağrı veya acı hissetmez , kürtaj sonrası yeniden ultrason yapılarak rahim içinde parça kalmadığı konusunda kesin emin olunur.

Vakum kürtaj

2019 senesi ve geçmiş 30 yılı göz önünde bulundurduğumuzda sadece İstanbul'da değil tüm dünyada en güvenli çocuk aldırma metodu vakum kürtajdır , eski sistem kazıma kürtajda olduğu gibi rahim içi kazınmaz ve sadece ince bir hortum vasıtası ile negarif basınç verilir ve gebelik kesesi dışarı alınır. Böylece hasta kürtaj esnasında ağrı veya acı hissetmez , ayrıca eski sistem kürtajda olduğu gibi pek kanamada olmaz. Bütün bu artılarından dolayı vakum kürtaj şu an için gebelik sonlandırma konusunda uygulanabilecek tek mantıklı çözümdür.

Çocuk aldırmak

İstanbul'da gebelik sonlandırma yani kürtaj eylemine genellikle çocuk aldırmak denir , hatta yanlış bir telaffuz olmasına rağmen çoçuk aldırmak bile oturmuş bir deyim haline gelmiştir. Kadınların kendi aralarındaki sohbetlerinde çocuk sahibi olmak , çocuk aldırmak gibi tamlamalar çok geçer. İstanbul'da çocuk aldırma fiyatları yaklaşık olarak ... tl den başlar.

Kürtaj İstanbul

2015 yılı başlarında İstanbul ülkemiz için sadece kürtaj yani çocuk aldırma konusunda değil , kızlık zarı dikimi , vajina daraltma , saç ekimi , botoks ve daha birçok konuda bir merkez konumundadır. Birçok şehirden istanbul'da kürtaj olmak için gelen hastalar vardır. Bunun sebebi daha çok evlilik dışı yani bekarken yaşanan gebeliklerin sonlandırılmasında kendi yaşadıkları şehirlerde kürtaj olmanın gizliliklerini zedeleme ihtimalidir. Bu arada İstanbul'da kürtaj fiyatları yaklaşık olarak ... tl seviyelerinden başlar.

Kürtaj Ankara

İstenmeyen gebeliklerin sonandırılmasında İstanbul'dan sonra en önemli merkez Ankara'da kürtaj fiyatları yine yaklaşık olarak ... tl seviyelerinden başlar. Özellikle Ankaranın en lüks semtleri olan Kızılay ve Çankaya Tunus caddesi gibi mekanlarda birçok jinekolog muayenehanesi bulmanız mümkün.

Kürtaj sonrası

Gerek İstanbul ve Ankara'da gerekse İzmir ve Antalya gibi metropollerde kürtaj olan birçok hasta kürtajdan sonra nasıl davranmaları gerektiğini telefon açarak bize sorarlar , en iyisi biz bu konudaki yapılması gerekenleri buaray yazalım ; kürtaj sonrası banyonuzu 10 gün boyunca ayakta duş şeklinde yapın , kürtajdan sonra cinsel ilişki içinde 10 gün kadar sabredin.

Kürtaj Beylikdüzü

İstanbul'da Beylikdüzü kürtaj fiyatları yaklaşık olarak ... tl ücretlendirme düzeylerinden başlayıp gebelik haftasına göre artıyor , Sadece Beylikdüzü değil kürtaj için komşu ilçeler Avcılar ve Esenyurttanda birçok hasta bize geliyor. İstanbul'un tüm semtlerinde olduğu gibi Beylikdüzü'ndede gebelik sonlandırmada vakum kürtaj uygulanıyor.

Kızlık zarı dikimi

2019 yılı başlarını kriter alırsak İstanbul'da kızlık zarı dikimi jinekolojide en fazla yapılan ameliyatlar listesinde vakum kürtaj operasyonlarınıda geçerek birincilik koltuğuna oturmuştur. Bekaret tamiri konusunda İstanbul sadece Ankara , İzmir , Adana ve daha birçok ilimizde kızlık zarı dikim hastası çekmekle kalmayıp birçok Avrupa ve Afrika ülkesindende birçok hastamız geliyor. İstanbul'da en fazla tercih edilen kızlık zarı dikimi metodu ise flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir. Ankara, İzmir ve İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık olarak .... tl civarıdır.

Kızlık zarı dikimi Fiyatı

İstanbul'da jinekolojik hizmetlerin öncelikle ücretleri merak edilir , aynı şekilde kızlık zarı dikimi fiyatıda bize en fazla sual edilen konuların başında geliyor , eski yıllarda sadece geçici kızlık zarı dikimi yapılırdı ama son 30 yılda bekaret tamiri konusunda birçok şey değişti; neyse sadede geleyim , İstanbul'da flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı .... tl civarıdır , ama çift kat flep yaptıracağım derseniz bu sefer ücret .... tl ye çıkacaktır , yada kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma ameliyatını aynı seansta yaptıracaksanız yine fiyat ... tl civarı olacaktır . Dahada ileri götürelim : kızlık zarı dikimi , vajina daraltma ameliyatı ve labioplasti denilen vajinal dudaklardaki sarkmaların giderilmesi şeklindeki 3 operasyon aynı seansta istenirse bu sefer İstanbul'da kızlık zarı diken yerlerde .... tl gibi ücretler istenecektir.

Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi

Benimde size tavsiye edeciğim favori bekaret tamir tekniği flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir. Yöntem olarak aşağıda bahsedeceğim ameliyat birçok avantajlar içerir , ama birçok bayanın önem verdiği iki konuda garanti içermektedir : gerdek gecesinde kızlık zarı kanaması ve cinsel ilişkiye girmek için size sonsuz zaman vermesi. Gerçektende flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi orijinal kızlık zarına dönüş sağlayan en iyi metoddur. Birkere diktirdinizmi artık arkanıza bakmanıza gerek almaz , yeni bir ilişki veya planladığınız evlilik bu metodla realize olacaktır. İstanbul'da flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlamaktadır.

Geçici kızlık zarı dikimi

İstanbul ve Ankara gibi metropollerde nerdeyse yarım asırdır geçici kızlık zarı dikimi yapılagelmektedir , ama son 30 yıldan öncesinde yani flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi bilinmediği dönemlerde sadece geçici kızlık zarı dikimi yapılırdı. Ama işin gerçeğide şudur ki geçici kızlık zarı dikiminde flep yöntemindeki konforu ve rahatlığı bulamazsınız , geçici kızlık zarı diktirdiğiniz zaman en fazla 5 gün vaktiniz olacak ve bu süre içinde cinsel ilişkiye girmez iseniz kızlık zarınız kendiliğinden yırtılacaktır. Ama diyecekseniz madem bu kadar dezavantajı var azda olsa bir kısım hasta neden geçici kızlık zarını tercih ediyor , evet iyi soru , geçici kızlık zarı dikiminin tek avantajı dikimden hemen sonra ve isterseniz aynı gün bile cinsel ilişkiye girebilirsiniz. İstanbul'da geçici kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlar.

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?

Hayata yeni bir sayfa açmak isteyen birçok genç bayan kızlık zarı dikimi yani himenoplasti yaptırmadan önce telefonla arayarak kızlık zarı dikimi nasıl yapılır diye merak edip soruyorlar. Bende size dünyadaki en meşhur bekaret onarım metodu olan flep yöntemini anlatayım dedim ; genel prensip olarak vajina duvarından kaldırılan ince bir flep tabakası yani mukoza tabakası serbest ucu kızlık zarı ringine dikilir ve flebin diğer ucu vajina duvarında sabit bırakılır, böylece cinsel ilişkide penis vajinaya 2 cm kadar girince kızlık zarının vajina duvarındaki sabit ucu doku ayrışması ve yırtılmaya uğrayacaktır buda kızlık zarı kanamasını garanti altına alır. Himenoplasti ameliyatı  yaklaşık 25 dakika sürer , lokal anestezi ile ağrı ve acısız olarak gerçekleştirilir ve işlem bitince masadan kalkıp yürür gidersiniz, çalışıyorsanız aynı gün çalışma hayatına geri dönmeniz mümkündür. İstanbul'da himenoplasti fiyatları yaklaşık .... lira civarıdır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj fiyatları Arnavutköy

Kürtaj fiyatı ne kadardır ?

Kürtaj fiyatı İstanbul Anadolu Yakası