Kürtaj Nasıl Yapılır 2019 Mayıs 23

İstanbul'da en son olarak 2019 yılı mayıs ayı itibarı ile kürtaj nasıl yapılır , vakum kürtaj fiyatları kaç paradır , kürtaj sonrası cinsel ilişki için kaç gün geçmesi gerekir , kürtajdan sonra hamile kalınabilir mi , kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi kaç sene dayanır ? bunlar bize ulaşan sorular , bu makalemizde bunlara yanıt vermeye çalışacağız , istenmeyen gebelikler sadece ülkemizde değil tüm dünyada son derece yaygın olarak başa gelen sıkıntıların başında gelir , nadiren bile cinsel ilişkiye giriyor olsanız az bile olsa gebe kalma şansınız vardır , unutmayın , ağaca çıkan keçinin dala bakan oğlağı our demişler , hatta bazı durumlarda gerçek bir cinsel ilişki olmadan sadece ön sevişme ve sürtünmelerle gebe kalanlar geliyor , dahada ilerisi bakireyken gebe kalan birçok bayan var , ve onlar daha büyük risk altında zaten bakireyim deyip gebeliği üzerlerine yakıştıramıyorlar ve 10 haftalık yasal süreyi aşmaları çok kolay oluyor , yani birine abayı yaktıysanız gebeliğinde rahminize abayı sermesi okadarda zor olmuyor. Plan dışı hamilelikler %90 evli olmayan çiftlerin sorunu oluyor , bu arada kürtaj olmak için evli olmaısada gerek yok , hatta bekar bayanlar kürtaj olma konusuda daha şanslılar , zira resmi kocaları olmadığı için hiçi kimseden izin almadan küretaj yaptırabiliyorlar , tabii 18 yaşından gün almayanların anne veya babalarından  " kızımın kürtaj olmasına izin veriyorum " şeklinde bir izin kağıdı getirme zorunluluğunu söylememek abuk sabuk konuşmak anlamına gelirdi.

Kürtajda gizlilik 

Bebek aldırma konusunda  gizlilik en çok istenenlerin başında geliyor, zaten yasal olarakta kürtajınızı gizlice yaptırma hakkınız olduğunu hatırlatayım , özellikle .. olmayan özel muayenehanelerde çocuk aldırdığınızda işlem ... işlenmeyeceği için tarihin derinliklerinde kaybolup gidecektir merak etmeyin, tabi sizde sırrınızı arkadaşlarınızla paylaşmayın , ne demişler , ağaca balta vurmuşlar , sapı bedenimden demiş , yani insana maalesef en büyük kötülük yine yakın çevresinden geliyor, ayrıca adamın yere bakanından , suyun sessiz akanından korkacaksınız bu dünyada. Sonuç olarak bizimle yapacağınız telefon konuşmaları ve size yapacağımız kürtaj veya kızlık zarı dikimi gibi prosedürlerin hepsi full gizli kalıyor endişe etmeyin.

Kürtaj fiyatları

Ak akçe kara gün içindir derler ama hiç birimizde zor durumda kalınca şu parayı kullanmak için ayrıdım demiyoruz değilmi sevgili hastalarım , köküne kadar harcıyoruz ne varsa :) , bu birazda damarlarımızdaki Akdeniz kanından mı oluyor bilmiyorum , bu durumda istenmeyen gebeliklerde öncelikle kürtaj fiyatlarının araştırılması gayet normaldir. Kürtaj ücretleri İstanbul ve Ankara'da 2019 yılı Mayıs sonu itibarı ile ... liaradan başlayıp gebeliğinizin büyüklüğüne göre artıyor , şu şekilde ; 4 haftalıksa ... tl , 5 haftalıksa ... lira , 6 haftalıksa ... tl , 7 haftalıksa ... lira diyerek yukarı doğru çıkıyor, tabii 2014 kürtaj yasasına göre 10 haftadan sonra çocuk aldırma ihtimaliniz yok , ağır cezalar tanımlandığı için devlet bir bakıma aba altından sopa gösteriyor ve kürtajı 10 haftadan sonra yapanları caydırmaya çalışıyor , açıkçası bu zamanda hiç bir jinekoloğu büyük gebeliği kürtaj etmeye razı edemezsiniz.

Kürtajda başka masraflar olur mu ?

Pek olmaz aslında, bu dahaçok size bağlı diyebilirim , normalde en güvenli ve gelişmiş bebek aldırma tekniği olan vakum küretaj lokal anestezi ile yapılır yani sadece işlem yapılacak olan rahim girişi uyuşturulur , bilinciniz açık olur , ama siz illaki genel anestezi yani tamamen uyutularak kürtaj olacağım diye tutturursanız İstanbul'un birçok yerinde sizden ... - ... lira gibi bir fark ücreti isteyeceklerdir.
Bunun dışında kürtaj öncesi yapılan jinekolojik muayene ve ultrason gibi incelemeler için İstanbul'daki birçok kürtaj merkezi muayenehanede ek bir para istemeyeceklerdir , ama siz yinede telefonla kürtaj randevusu alırken bunların ücretsiz olacağını teyid ettirin ne olmur ne olmaz , ağacın alnı terlemezse ırgadın burnu kanamaz derler.

Vakum kürtaj nasıl yapılır ?

İstanbul'da 2019 yılında birçok hastamız vakumla kürtajın nasıl yapıldığını hep merak ederler , aceleye gelmek istememelerinden kaynaklanıyor sanıyorum ama merak etmeyin biz kimseyi aceleye getirmiyoruz , küretaj öncesi her hastamıza kürtak nasıl yapılır ayrıntılı anlatıyoruz ve bilgi veriyoruz , daha sonra bebek aldırma işlemine başlanıyor. Kürtajın teknik detayları hakkında bilgi vermeye başlamadan önce kürtaj aç karnınamı yoksa tok karnınamı gelsek sorusunada cevap verelim , lokal anestezi ile çocuk aldıracaklar için farketmez , kürtaj öncesi abur cubur yiyebilirsiniz , ama genel anestezi ile bebek aldıracaksanız en az 4 saat aç ve susuz olarak geömeniz gerekiyor. İlk defa kürtaj olacak olan genç bayanlar kendilerini acemi çaylak gibi hissetmesinler kürtaj öncesi birçok bilgiler veriyoruz zaten.

Vakum kürtaj tekniği :
Rahim girişinin lokal anestei ile uyuşturmasıyla işe başlanır , hegar bujisi ile collum uteri dilate edilir , karmen kanülü collum uteriye eyrleştirilir ve vakum aspirasyon aparatı karmen kanülünün dış ucuna takılır , negarif basınç oluşturularak gebelik kesesi dışarı alınır . Kürtaj sonrası hastaya tekrardan ultrason yapılır ve rahim içinde parça kalmadığından emin olunur , ağacın kurdu içinde olur derler.

Kürtaj sonrası nelere dikkat edeceğiz ?

10 gün süre ile cinsel ilişki yasağına uymalısınız , yoksa enfeksiyon olabilirsiniz , kürtaj sonrası hamile kalabilirsiniz , merak etmeyin , ne zaman isterseniz yeniden bebek yapabilirsiniz , kürtaj siizn üreme kabiliyetinizi azaltmaz. Kürtaj sonrası kanama ve ağrı şikayetiniz pek olmayacak merak etmeyin , bu vakum küretajın en öenmli avantajlarından biridir , kürtaj sonrasıa acaba kaç gün sonra yeniden adet görmeye başlayacağım , diye soruyorsanız , yaklaşık 45 gün sonra yeniden adet göreceksiniz diyebilirim. Kürtaj sonrası banyonuzuda 10 gün kadar ayakta duş olarak yapmakta fayda var.

Kızlık zarı dikimi

2019 yılında ve geçen birkaç yılda iyice zirve yapan ve nerdeyse kürtajdan daha fazla yapılacak hale gelen flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi İstanbul'da az sayıda jinekolog tarafınca yapılabilmekle beraber harika sonuçlar vermektedir , ağaç yaprağı ile gürler derler , 25 dakika kadar süren ağrısız, acı çekmesiz ,  bir operasyondan sonra sosyal yaşantınıza veya iş hayatınıza geri dönebiliyorsunuz , dikişlerin iyileşmesi 20 gün kadar sürüyor ve sonrasında ne zaman isterseniz cinsel ilişkiye girebilirsiniz , isterseniz hemen isterseniz 15 yıl sonra girin orijinal kızlık zarınız daima hizmetinizde oluyor.

Kızlık zarı dikimi fiyatı 

İstanbul ve Ankara'da 2019 yılı mayıs ayı itibarı ile dünyadaki en garantili kızlık zarı dikimi yöntemi olan flep metoduna istinaden kızlık zarı dikimi fiyatları .... tl den başlayarak .... liraya kadar çıkabiliyor . Bu rakamların çok üzerinde ücret isteyen jinekologlarda var tabi , ama onlara güvenmemenizi tavsiye ederim , ayda yılda bir kızlık zarı dikerek size garanti veremezler , siz kızlık zarı konuusnda en iyi jinekologlar kimlerdir diye bulmak için yine eski dostunuz Google amcanıza başvurun derim , açın google'ı ve yazın " kızlık zarı diken en iyi doktor " diye bakalım karşınıza kimler çıkacak , bu arada ...üst sıralarda bulacaksınız :) e ne demişler ağaç meyvesi olunca başını aşağı salar , nerdeyse 31 yıldır kızlık zarı dikiyoruz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj

Kürtaj fiyatı İstanbul Anadolu Yakası

Kürtaj fiyatları Arnavutköy