Kürtaj Fiyatları

İstanbul'da gebelik sonlandırma fiyatları 2019 yılı mayıs sonu itibarı ile kaç liradır, vakum kürtaj nasıl yapılır , kürtajdan önce yapılan muayene ve ultrason için ayrıca ücret istenirmi , vakumlu kürtajla çocuk aldırmak için lokal anestezimi yoksa genel anestezimi daha iyidir , kürtaj sonrası ilişkiye girmek için kaç gün beklemek gerekir, flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı hangi seviyelerdedir ? Diyerek soru yönelten yüzlerce hastamız oluyor , bir başka merak edilen konu ise gizliliktir , acaba kürtaj olduğumu başkaları öğrenebilirmi , gizlice kürtaj nasıl olurum , .. kayıtlarına geçermi şeklinde soruluyor . Zaten kürtaj ve kızlık zarı dikimi kadın doğum mesleğinde en gizli tutulması gereken konulardır , ayrıca hasta haklarına görede bu böyledir , ama .. anlaşmalı hastane ve tıp merkezi gibi kürtaj merkezlerinde mecburen .. kayıtlarına işliyorlar ve gizlilik olmuyor , ama .. anlaşması olmayan kadın doğum muayenehanesi şeklindeki kürtaj merkezlerinde .. kayıtlarına işlenmez. Bu makalede zamansız yakalandığınız gebeliğe son  verme konusunda ihtiyacınız olan tüm bilgilere yer verdik , ama sorularınız içinde Turkcell cep hattımız ve turktelekom sabit muayenehane hatlarımız sürekli açıktır , bizi gece gündüz arayabilirsiniz. Ama hangi jinekoloğa gitsem , kürtaj konusunda hangisi daha iyidir diye merak ediyorsanız emektar arkadaşınız Google'a başvurabilirsiniz , açın google'ı ve yazın " En iyi kürtaj doktoru " diye, listede üst sıraları inceleyin , ... üstlerde göreceksiniz :) Bu arada telefonlara genelde kıdemli asiatanım  bakıyor, yumuşak ses tonu ve ılımlı yaklaşımları ile rahatlayacaksınız eminim. Beni sorarsanız gündüz saatlerinde genelde hasta başında oluyorum , bilirsiniz , muayene veya müdahale , ama acil durumlarda telefonu bana bağlattırabilirsiniz. 

Kürtaj fiyatları

İstanbul ve Başkent Ankara'da 2019 yılı için kürtaj fiyatları genellikle hamilelik haftanıza göre belirlemiyor , tabi haklı olarak kaç haftalık hamileyim bilmiyorum diyebilirsiniz, yada yanlışlıkla cinsel ilişkide itibaren hamilelik haftanızı hesaplamış olabilirsiniz, ama doğrusu son adet tarihinizden itibaren saymaya başlamaktır , yada adetinizin geciktiği gün 4 haftalık bebek beklediğinizi bilin. Herneyse 4 haftalık bir hamilelik varsa İstanbul' da ... tl te çocuk aldırabilirsiniz, 5 haftalıksa .. tl , 6 haftalık ise ... lira , 7 haftalıksa .. tl diyerek kürtaj fiyatlarının yükseldiğini göreceksiniz, zaten hangi kürtaj merkezi muayenehaneyi arasanız önce kaç haftalık gebe olduğunuzu soracaklardır .

Kürtajda ek masraf olurmu ?

Aslında olmaz , İstanbul'da geleneksel olarak size söylenen kürtaj fiyatına sıklıkla herşey dahildir , yani sizden ek olarak muayene parası veya ultrason parası istemezler . Burda sadece istisnai bir konu genel anestezi isteklerinizdir , hemen açıklayalım , en güvenli bebek aldırma metodu olan vakum kürtaj hemen hemen daima lokal anestezi ile yapılır , yani sadece işlem yapılacak olan rahim girişi uyuşturulur , ama ben tamamen uyutularak çocuk aldıracağım derseniz yani genel anesteziyi tercih ederseniz İstanbul'un birçok semtinde sizden fazladan ... lira kadar fark ücreti isterler aklınızda bulunsun.

Vakumla kürtaj nasıl yapılıyor ?

2019 yılı itibarı ile en güvenli ve garantili çocuk aldırma metodu vakumlu küretajdır , rahim içi kazıma falan yapılmadığı için küretaj esnasında acıda çekmezsiniz , o yüzden lokal anestezi yeterli olur, tekniğinide anlatalım ki kürtaj nasıl yapılır video izlemek isteyenlerde anlamış olur:
Rahim girişinin lokal anestezi ile uyuşturulması ile işe başlanır , hegar bujisi ile collum uteri dilatastonu yapılır , karmen kanülü colluma yani rahim kanalına yerleştirilir , vakum aparatı karmen kanülü dış ucuna takılır ve negatif basınç yapılarak gebelik kesesi dışarı alınır.
Kürtaj sonrası hasta masada iken bir ultrason daha yapılır ve rahim içinde parça kalmadığından emin olunur.

Kürtaj sonrası ilk 10 gün

Bebek aldırdıktan sora cinsel ilişkiye girmek için yaklaşık 10 gün bekleyin , kürtaj sonrası banyo yapabilirsiniz ama ayakta duş tarzında olmalı , kürtaj sonrası kanama ve ağrı pek olmaz , belki günde 1- 2 pet kirletebilirsiniz, ağrı ise ancak adet sancısı kadar olur, basit bir ağrı kesici işinizi görecektir. Kürtaj sonrası yeniden adet görmeye yaklaşık 40 - 45 gün sonra başlayacaksınız merak etmeyin.
Kürtaj sonrası hamilelik için aklınızda şüphe kalmasın , hiç sorun olmaz , ne zaman isterseniz ueniden gebe kalabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi ( Himenoplasti )

2019 dahil son yıllarda en fazla merak edilen kadın doğum alakalı konu kürtaj fiyatlarından sonra flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatıdır. Kızlık zarı dikimi artık sıklıkla kalıcı olarak tercih ediliyor , yani flep yöntemi ile . Geçici kızlık zarı dikimi ise sadece fazla vakti olmayan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkiye girmek durumunda olan bayanlara tavsiye edilebilir.
Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminin bu kadar fazla talep görmesinin en önemli sebebi orijinali ile aynı olması ve yıllar sonra bile cinsel ilişkiye girilse mutlaka kan gelmesidir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

İstanbul , İzmir ve Ankara'da flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı garantili olarak ... tl seviyelerinden başlar , bazı kızlık zarı diken yerlerde .. e kadar çıkabikir ama çok daha yüksek fiyat veren jinekologlara güvenmeyin derim , ayda yılda bir kızlık zarı dikerek garanti veremezler. Siz kime gitsem diye kararsızsanız yine Google'a sorabilirsiniz , yazın google'a " Kızlık zarı diken en iyi doktor " diye bakalım kimler çıkacak , yine ... üst sıralarda bulacaksınız :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj fiyatları Arnavutköy

Kürtaj fiyatı ne kadardır ?

Kürtaj fiyatı İstanbul Anadolu Yakası