Kürtaj fiyatları Arnavutköy

Kürtaj fiyatları Arnavutköy ( İstanbul ) ilçesinde kaç paradan başlar diye telefon açan hastalar oluyor, yada Hocam Arnavutköy'de kürtaj yapan hastaneler, kürtaj yapan özel jinekolog muayenehaneleri sürekli soruluyor. İstanbul'un kuzeyinde kalan Arnavutköy ilçesinde devam eden yeni havaalanı inşaatı sebebi ile büyük bir insan göçü söz konusudur, bu trafiğe paralel olarak kürtaj yapan hastaneler ve tıp merkezleri, sgk kaydına geçmek istemeyenler içinde özel muayenehaneler artacaktır. İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemize Arnavutköy gibi İstanbul'un bir ucu tabir edilebilecek mesafelerden hastalar gelip kürtaj yaptırmak istediklerini söylüyorlar. En güncek kürtaj ücretlerini gebelik haftanıza göre hesaplatmak için dan arayabilirsiniz, yada WhatsApp den yazabilirsiniz.

Arnavutköy'de kürtaj fiyatları Bakırköy ile kıyaslanırsa belki bir miktar daha ucuz olabilir, ama aradaki fark çok cüz'i dir. Arnavutköy'de ilçeye bağlı Bolluca köyü, Haraççı ve Deliklikaya mahallesi gibi ilginç beldeler vardır , sağlık tesisleri genelde Merkez mahallesinde yol üzerinde bulunur.

Arnavutköy'de kürtaj nasıl yapılır ? Sadece İstanbul Arnavutköy'de değil İstanbul'un Bakırköy dahil bütün ilçelerinde vakum kürtaj ile gebelik sonlandırılır, yani kesici veya delici alet kullanılmadan hamileliğe son verilir. Vakum kürtajda lokal anestezi uygulanır, genel anestezinin kendisine ait riskleri olduğu için küçük cerrahi müdahalelerde tercih edilmez.

Resmi gazetede manşete çıkmış ve yürürlükte yol alan kürtaj yasalarına göre son adet tarihinden itibaren 70 gün içinde isteğe bağlı yani keyfi gebelik sonlandırılabilir, bu süreyi aşanlara ağır hapis cezası verilir ( hem anne adayına hemde doktora )

Kürtajda yaş sınırı 18 dir, yani gün ve ay olarak 18 yaşınızı doldurdu iseniz kimseye sormadan bebek aldırabilirsiniz, ama daha küçükseniz 2 barem var önünüzde, 16 yaşını ayn ve gün olarak dolduranlar yani 16 - 17 yaş grubu anne veya babalarının izni ile , yanlarında gelemiyorlarsa yazılı izinleri ile kürtaj olabilirler, ama 16 yaşını doldurmayanların kürtaj yaptırabilmeleri için mahkeme kararı gerekir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj fiyatı ne kadardır ?

Kürtaj fiyatı İstanbul Anadolu Yakası