Hamilelik Belirtileri

Hamilelik belirtileri nelerdir , hamilelik belirtileri ne zaman başlar , akıntı hamilelik belirtisi olabilir mi ? , adet öncesi hamilelik belirtileri nelerdir , istenmeyen gebelikleri sonlandırmak için İstanbul'da kürtaj fiyatları kaç paradır, hamilelik en erken ne zaman belli olur , gebelik testleri nelerdir , nasıl yapılır , en geç kaç haftaya kadar kürtaj yapılabilir gibi sorularınıza bu yazımızda cevap veriyoruz. 2019 yılı ve öncesi 10 yıllım süreçte kadının çalışma hayatında daha fazla rol alması ve hızlı yaşanan sosyal birliktelikler eski klasik hamilelik belirtilerinide değiştirmeye başladı , Yeşilçam Türk filmlerindeki bulantı kusma baş dönmesi baygınlı gibi Türkan Şoray ve Hülya Koçyiğit'in tanımladığı belirtiler artık günümüzde pek rastlanmıyor. Hatta adet gecikmesi dışında fazla bir bulguda olmayabilir , onuda bırakın adet görüyor olmak bile gebe olmadığınız anlamına gelmeyebilir , dahada ileri gidelim , bakire olmanız bile aynı anda gebe olmayacağınız anlamına gelmez. Tüyleriniz diken dikenmi oldu , haklısınız , kızlık zarı bozulmadan gebe kalan çok hastamız oluyor , bakire bir bayanın kilot üzerinden sperm bulaşması ile gebe kaldığını bile sık sık görüyoruz , bu vakalarda kızlık zarı geçici olarak bozulup kürtaj yapılır ve arkasından aynı seansta kızlık zarı dikimi yapılır . Durum böyle iken az çok cinsel aktiviteniz varsa mutlaka adet günlerinizi sıkı bir şekilde takibe alın , mesela akıllı telefon için adnroid ve iphone uyumlu programlar kurabilirsiniz telefonunuza sizin adınıza adet günlerinizi takib eder :)

Gebelik belirtileri


1- Adet gecikmesi 
2- Memelerde büyüme , gerginleşme , ağrı , sertlikler
3- Vajinal ıslaklık ve şeffaf akıntı
4- Vajinal sıcaklık hissi 
5- Baş dönmesi , bulantı kusma 
6- Tansiyon düşüklüğü
7- İlginç gıdalara aşerme

Hamilelik testleri


Gebelik testleri tüm eczanelerde kolaylıkla bulabileceğiniz ürünler olup 10 tl gibi ucuz fiyata satılmaktadır . Kullanımıda son derece basittir , testin üzerindeki hazneye birkaç damla idrar damlatmanız yeterli olur. Çift çizgi çıkarsa kesin gebe olduğunuzu gösterir , hatta çizgilerden biri silik bile olsa yinede gebelik vardır , ama tek çizgi çıkarsa kesinlikle gebe değilsiniz diyemezsiniz , belkide henüz gebelik hormonlarınız idrara geçmemiştir.

Kürtaj fiyatları


İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında tek mantıklı çare kürtajdır. Çeşitli yollarla düşük yapan hastaların rahim içinde genellikle parça kalır ve bu hastalar yine acilen kürtaj edilirler. İstanbul'da Avrupa yakasında ve anadolu yakasında kürtaj fiyatları sıklıkla gebelik haftasına bakılarak belirlenir. Mesela 4 haftalık bir gebeliğiniz varsa ... tl civarına kürtaj olabilirsiniz , yada 5 haftalık se ... tl , 6 haftalık ise ... tl gibi çocuk aldırma ücretleri söz konusu olabilir. En geç 10 haftaya kadar kürtajla bebek aldırmak mümkündür , ama 10 haftayı geçen gebelikler için 2014 kürtaj yasasına göre yasak getirilmiştir. Kürtaj öncesi yapılan jinekolojik muayene ve gebelik haftasını net olarak tespit etmek için yapılan ultrason incelemelerinden ayrıca ücret istenmez.

En iyi kürtaj doktoru


Geçence şehir dışından yanlış hatırlamıyorsam Muğla'dan bir hastam gelmişti , kürtaj olmak istediğini söyledi , kızlık zarı dikimi için Avrupa'dan bile hastalarımız geliyor ama kürtaj heryerde yapıldığı için çok uzaklardan gelen hasta biraz ilginç olmuştu , bende sordum , taa Muğla'dan nasıl buldunuz ... , ortalarda yokmuydu kürtaj yapan doktor diye. Oda bana hocam " en iyi kürtaj doktoru " yazdım .., oyüzden .. geldim dedi. Koltuklarım kabardı :)Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj fiyatları Arnavutköy

Kürtaj fiyatı ne kadardır ?

Kürtaj fiyatı İstanbul Anadolu Yakası