Kürtaj Fiyatları 2019

İstanbul'da kürtaj fiyatları kaç paradır , kürtaj nasıl yapılır , 2019 yılında Eylül sonu kürtaj ücretleri artacak mı ? , kürtaj yasasına göre en geç kaç haftaya kadar çocuk aldırabilirim , vakum kürtaj nedir , kürtaj sonrası kanama olur mu , kürtaj kaç dakika sürer gibi birçok sorularınız için makalemizi okumaya devam ediniz. İstanbul'da istenmeyen gebelikleri sonlandırmada tek çare olan kürtaj için hergün birçok birçok bayan ve erkek arıyor , genellikle kürtaj fiyatları soruluyor , ayrıca kürtajla ilgili diğer ayrıntılarda sıklıkla sorulara konu ediliyor , bu yazımıdada çocuk aldırma konusunda aklınaza gelebilecek herşeyi yanıtlamaya çalışacağız.
Öncelikle bize kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve sorularınızı çekinmeden yönledirebileceğiniz iletişim kanallarımızı verelim :

 Twitterde kürtajla ilgili tüm yorumları ve tartışmaları bulabilirsiniz , 10.000 lerce takipçimiz var .


Facebook sayfamızıda mutlaka ziyaret edin , beni arkadaş olarak ekleyin , böylece facebook messenger ile anında birşeyle sorabilirsiniz.
Son zamanlarda standart mesajlardan bile fazla kullanılan WhatsApp bizim hastalarımız tarafıncada çok seviliyor ve yoğun kullanılıyor , sizde doktorunuzla anında görüşmek için telefonunuzdaki WhatsApp üzerinden bana yazabilirsiniz.


Kürtaj fiyatları


İstanbul'da kürtaj fiyatları 2019 yılında genellikle gebelik haftası dikkate alınarak belirleniyor , yani her gebelik haftasında sabit bir çocuk aldırma maliyeti ile karşılaşmayacaksınız , daha doğrusu kürtaj yapan yerleri aradığınızda hepsi farklı bir fiyat verecek , ama genellikle uygulanan ücretlendirmeler İstanbul için konuşmak gerekirse 4 haftalık gebelikte ... TL , 5 haftalıksa ... tl , 6 haftalık olduysada ... tl şeklinde yukarı doğru çıkmaktadir , kürtaj yasasına göre üst sınır 10 haftadır unutmayın.

Kürtaj nasıl yapılır ?


2019 yılı ve geçen 30 yılı düşünürsek en güvenli ve popüler kürtaj metodu vakum küretajdır , eski kazıma metodu gibi rahim içine tıbbi alet sokularak kazıma işlemi yapılmadan , sadece negatif basınç ile gebelik kesesinin alınmasından ibaret olan vakum küretaj günümüzde 10 dakikalık kısa bir operasyon olarak uygulanmaktadır. Vakum kürtajda cerrahi operasyonlarda klasik olan bistüri kesme , dikme gibi işlemler yapılmaz , safhalara göre işte size kürtaj nasıl yapılır :

1- Hastanın kabulu ve muayenesi
2- Ultrason ile gebelik kesesinin incelenmesi ve ölçümlerle gebelik haftasının net olarak tespiti
3- Hastanın jinekolojik masaya yerleşmesi
4- Rahim girişinin lokal anestezik ilaçlarla uyuşturulması
5- Hegar bujisi ile collum dilatasyınu yapılması
5- Karmen kanülünün collum uteriye yerleştirilmesi
6- Vakum aparatının karman kanülüne takılması
7- Negatif basınç oluşturularak gebelik kesesinin dışarı alınması
8- Kürtaj sonrası hastaya tekrar ultrason yapılarak rahim içinde parça kalmadığından emin olunması
9- Hastanın masadan kalkarak yürüyüp gitmesi

Kürtaj sonrası dikkat edilmesi gerekenler


Kürtajdan sonra 10 gün kadar hassas bir dönem vardır , bu dönemde denize veya havuza girilmez , cinsel ilişkide bulunulmaz .
Kürtaj sonrası ağrı veya kanama gibi şikayetler vakum kürtajda pek olmaz
Kürtaj sonrası ilk adet yaklaşık 40 gün sonra olacaktır.
Kürtaj sonrası hamilelik sorun olmaz , ne zaman isterseniz yeniden hamile olabilirsiniz.

Kürtaj yasak mı ?


Hayır değil , 10 haftayı geçmedikten sonra isteyen herkes kürtaj olabilir , sadece yaş ve evlilikle ilgili bazxı kısıtlamalar vardır , mesela 18 yaşından gün almamış olanları anne veya babalarından izin almaları gerekiyor , yine evli olan bayanlarda eşlerinden kürtaj için izin almalılar. Bekar bayanlar ise çok şanslı kimseden izin almadan kürtaj olabiliyorlar.

Hamilelik belirtileri


Cinsel aktivitesi olan her bayanın hamilelik belirtilerini harfiyen bilmesinde fayda var hatta gereklilik durumundada gebelik testi yapabilecek durumda olması gerekir. Hamilelik belirtilerini sıralayalım bakalım :

1- Adet gecikmesi ( Bu en önemli ve olmazsa olmaz bir gebelik belirtisidir , nadiren üstüne görme denilen durumda gebelik altta devam ederken normal adet gürmeye devam edebilirsiniz , şüphelendiğinizde hemen bir gebelik testi yapın. Adet gecikmesinin sebebi gebelik ise en az 4 haftalık bir gebelikten söz edilir unutmayın )
2- Bulantı , kusma, başdönmesi
3- Memelerde büyüme ve hassasiyet
4- Vajinal akıntı
5- Sıcak basmaları
6- Aşerme
7- Cinsel istek artması

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj fiyatları Arnavutköy

Kürtaj fiyatı ne kadardır ?

Kürtaj fiyatı İstanbul Anadolu Yakası