Kürtaj Yasası 2014

2019 yılında güncellenen kürtaj yasasına göre en geç kaç haftaya kadar kürtaj yaptırılabilir , evli bayanların kürtaj olmak için kocalarından izin almaları gerekir mi, bekar bayanlar kürtaj olurken bebeğin babasından izin alacaklar mı , 18 yaşına girmeyen bayanların kürtaj olması için anne veya babalarından izin kağıdı getirmeleri şart mıdır , hiç doğum yapmamış bayanların kürtaj olması sakıncalımıdır, 2019 kürtaj fiyatları kaç paradan başlar , vakum kürtaj nasıl yapılır , kürtaj sonrası cinsel ilişki kaç gün sonra olabilir , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı nekadardır , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ? soruları kadın hastalıklarında çok sık soruluyor , bu makalemizde özellikle son günlerde popüler olan kürtaj yasasına ağırlık veriyoruz , sizinde merak ettiğiniz konular varsa bizi gece gündüz arayabilirsiniz.

Kürtaj yasası 2019

2019 yılında düzenlenen ve 2020 yılında güncellenen kürtaj yasasına göre en geç 10 haftaya kadar çocuk aldırabilirsiniz , 10 haftadan sonrası için ise kürtaj olmak mümkün değildir , son kanuni düzenlemelerle çok ciddi cezalar getirilmiştir. 18 yaşından gün almamış bayanların kürtaj olması için anne veya babalarından " kızımın kürtaj olmasına izin veriyorum " şeklinde imzalı bir kağıt getirmeleri gerekiyor , evli bayanlarında kocalarından yine yukarıdakine benzer imzalı bir kağıt getirmeleri gerekecek , bekar bayanlar kimseden izin almadan kürtaj olabiliyorlar.

Kürtaj fiyatları

İstanbul ve Ankara'da 2019 yılı kürtaj fiyatları hamilelik haftasına göre değişiyor , en erken gebelik olan 4 haftalık hamilelik durumunda ... tl , 5 haftalıksa ... tl , 6 haftalıksa ... tl , 7 haftalıksa ... tl şeklinde ücretlendirme yapılır .
İstanbul'da birçok kürtaj merkezi muayenehane'de bebek aldırma işleminden önce yapılan kadın doğum muayenehanesi ve ultrason için ek bir ücret istemezler, ama siz yinede işinizi garantiye alın ve kürtaj randevusu için aradığınızda mutlaka herşey dahilmi diye sorun.

Kürtaj nasıl yapılır ?

Vakum kürtaj nasıl yapılır diye merak ettiğinizi biliyorum , kürtaj videosu izlemek isteyende çok oluyor , ama kürtaj videolarının internette yayınlanması tıbbi etik olarak çok yanlıştır , ama ben size metodu kısaca özetleyebilirim:
İşleme başlamadan önce hastanın rahim girişi lokal anestezik ilaçla uyuşturulur , hegar bujisi ile collum dilatastonu gerçekleştirilir ve karmen kanülü colluma yerleştirilir , vakum aparatıda kanülün dış ucuna takılır ve negatif basınç verilerek gebelik kesesi dışarı alınır. Kürtaj sonrası mutlaka yapılması gereken bir güvenlik önlemide ultrasonla rahmin incelenmesidir , böylece rahim içinde parça kalmadığından emin olabiliriz. Kürtaj sonrası masadan kalkarak yürüyüp gidebilirsiniz , vakum kürtajda kazıma yapılmadığı için herhangi bir sıkıntınız olmaz , istirahat etmeniz veya yatmanız gerekmez, çalışıyorsanızda aynı gün işinize gücünüze devam edebilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj fiyatları Arnavutköy

Kürtaj fiyatı ne kadardır ?

Kürtaj fiyatı İstanbul Anadolu Yakası