Kürtaj Nasıl Yapılır ?

İstanbul'da kürtaj nasıl yapılır , vakum kürtaj nedir , İstanbul ve Ankara 2019 kürtaj fiyatları kaç paradır , kürtaj sonrası kanama olur mu , kürtajdan sonra çocuk olur mu , 2019 kürtaj yasasına göre en geç kaç haftaya kadar bebek aldırabilirim , bekar veya evli kürtaj farkeder mi , kürtajda eş izni şartmı , kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı nekadardır şeklinde birçok hastamız sorular yöneltiyor , sizde kafanızı kurcalayan merak ettiğiniz jinekolojik sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Kürtaj nasıl yapılır ?

En modern ve risksiz çocuk aldırma metodu olan vakum kürtajda genelde lokal anestezi yeni bölgesel uyuşturma kullanılır ve hastalar tarafınca tercih edilir , zira işlem esnasında rahim içi kazıma yapılmadığı için zaten hasta acı çekmez , rahim girişi uyuşturulduktan sonra hegar bujisi ile collum hafifçe dilate edilir ve karmen kanülü kannala yerleştirilir , karmenin dışta kalan ucunada vakum aparatı takılır ve negatif basınçla gebelik kesesi dışarı alınır , tüm işlem birkaç dakika sürer.
Kürtaj sonrası mutlaka tekrar ultrason yapılır ve rahim içinde parça kalmadığından emin olunur.

Kürtaj fiyatları

2019 yılında İstanbul ve Ankara'da kürtaj fiyatları hamilleik haftasına göre hesaplanıyor , mesela 4 haftalık bir gebelikse .. tl , 5 haftalıksa ... tl , 6 haftalıksa ..lira şeklinde merdiven gibi yükseliyor , en geç 10 haftaya kadar kürtaj yapılabiliyor , daha ileri haftalar için 2019 kürtaj yasasına göre kürtaj yasağı konmuş durumdadır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj

Kürtaj fiyatı İstanbul Anadolu Yakası

Kürtaj ne kadar sürer ?