Kürtaj Fiyatları

Kürtaj fiyatları
Kürtaj fiyatları 2015 yılı içinde İstanbul'da birçok kürtaj merkezi muayenehanede ... liradan başlayıp hamilelik durumunuz göz önünde bulundurularak hesaplanıyor , sanıyorum 2015 ılı içinde benzer bir gebelik sonlandırma ücret skalası uygulanacak ve geleneksel olarak bu şekilde sürecek, bugünkü anlatımımızda kürtaj fiyatları , gebelik sonlandırmada kürtaj yasası 2014 yılında çıkan düzenlemelerin etkileri , vakumlu kürtaj nasıl yapılır , kürtaj sonrası cinsel ilişki , kürtaj sonrası hamilelik durumlarınız , kanama olacakmı , ağrı olarakmı , kürtajdan sonra yeniden hamile kalmak için ne kadar beklemek gerekir , bakire iken gebe kalmak mümkünmüdür , sürtünme ile gebe kalma durumları gibi sizden gelen sorularıda yorumlayarak cevaplayacağız , ayrıca çok merak edilen flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları üzerinde ve bekaret diktirme konularınada temas edeceğiz , daha çok akılda kalması için bazı konuları maddeler halinde sıralayıp açıklamalarını yanlarına yerleştirip bazende ilgili makalelere linkler verip yazımızı zenginleştireceğiz , alçak uçan yüce konar , yüce uçan alçak konar derler. Şimdi isterseniz plan dışı gebeliklerde genç hanımların ve beraber oldukları erkeklerin kürtajdan beklentileri ve kürtaj şartlarına değinelim , acaba ideal kürtajın ortam dahil şartları nasıl olmalıdır . Paragrafları takip etmeye devam edin , bu arada aklınıza gelen her türlü kürtaj ve kızlık zarı diktirme ile ilgili dorular için bizi gece gündüz demeden arayabilirisiniz , çekinmenize hiç gerek yok , tüm görüşmeleri gizli tutuyoruz , yada yapılan çocuk aldırma veya kızlık zarı diktirme gibi işlemlerinizi .. işlemiyoruz veya başka kurum veya kişilerle paylaşmıyoruz , tek şartımız işlem yapabilmek için 18 yaşından gün almış olmanız veya henüz 18 inizde gün almaya başlamadıysanız velinizden onay verdiğine dair bir imzalı kağıt . 0212 227 5519 sabit Turktelekom hattımız ve 0532 221 3007 Turkcell cep telefonumuz sürekli açıktır , ne zaman isterseniz arayın veya WhatsApp tan yazın , veya beni facebookta ekleyin . Telefonlara sıklıkla kıdemli asistanım Esra hanım bakıyor , kendisi gerek kürtaj fiyatları , gerekse kızlık zarı dikimi fiyatları ve işlemlerin ayrıntıları konusunda geniş bilgiye sahiptir , istediğinizi sorun , acil bir durumunuz varsa banada bağlattırrabilirsiniz , ben genelde hasta başında olduğum için telefonda uzun konuşamıyorum, zira günde 200 e yakın telefon alıyoruz :) Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya anlatıyor.

** Kürtaj fiyatları Yorumları oku , Yorum yaz , Soru Sor ( İsimsiz yorum yazmak için " Yorumlama biçimi " olarak " Anonim " i seçiniz .

Kürtaj şartları 

1- Gizlilik :
İstenmeyen gebeliklerin %80 i evli olmayan çiftlerde meydana geliyor , son zamanlarda trend olan cep telefonu uygulaması " Tinder " ile tanışıp yatağa giren ve gebe kalanda çok oluyor , sanıyorum insan gebeliğin başına gelmesinden korktukça gebe kalma ihtimali dahada artıyor , hatta bu öylesine abartılı bir şekilde karşımıza çıkıyorki inanamazsınız , bakire iken gebe olarak gelen birçok hastamız var , kitaplar bunun nadiren olacağını yazar ama bilimsel bir çalışma yapsam herkesin ağazı bir karış açık kalır , her hafta birkaç tane bakire bayan adet gecikmesiyle geliyor ve ultrasonla bir bakıyoruz içerde bir bebek var , tabi hastamız şok oluyor bu haberi duyunca , sadece basit bir ön sevişme ve sürtünme ile hamile kalınırmı Dr. Turgay bey diyorlar , bende bunun ne kadar sık karşımıza çıktığını anlatıyorum. Herneyse istenmeyen gebeliklerin çoğu evli olmayan bekar çiftlerde olduğu gerçeği ile haraket edersek yapılacak kürtaj işleminin ne kadar gizli tutululması gerektiğinide anlarsınız , hastaların bir kısmı evlilik planı yapan sözlü veya nışanlı insanlar , bir kısmıda henüz hiçbir planları olmayan yeni çiftler oluyor ve .. geçmemesi , gizli kalması için telefonla soruyorlar , özel kadın doğum muayenehanelerinin ... ile anlaşması olmadığı için sorun olmuyor .

2- Yaşın reşit olması :
Kürtaj olabilmek için ister evli olun ister bekar hiç farketmez yaşınızın reşit olması yani 18 yaşındna gün olmış olmanız gerekiyor. Tabi daha küçük yaştada hastalarımız oluyor ama onlar ya anne veya babalarıyla birlikte geliyorlar , yada anne veya babalarından " kızımın kürtaj olmasına izin veriyorum " şeklinde altında isim soyad ve imza olan bir onay kağıdı getiriyorlar. At ile kızın dizginleri bırakılmaz felsefesi sanıyorum bu.

3- Evli bayanlarda eş onayı :
Ben sadece Türkiye'ye özel olan bu koralı insna haklarına aykırı buluyorum ama naapalım maalesef kürtaj yasası 2014 e göre böyle bir kural var , eğer evli bir hanım iseniz gebeliği sonlandırıp kürtaj olmak için eşinizin onayının olması gerekiyor . Yada eşiniz sizden uzaklarda ise " eşimin kürtaj olmasına izin veriyorum " diye altında isim soyad imza olan bir izin kağıdı getirmeniz gerekiyor . Evli iken başka bir erkekten hamile kalan bayanların bu durumda naapacakları kanunda belirtilmemiş durumda , gidipte eşinden başka erkekten gebe kaldım bana izin ver aldırayım dese herhalde sol gözü şiş olarak bize gelirdi, el adama öğüdü verirde yoğurdu vermez.  Zaten bu madde baştan aşağı mantık dışı.

Kürtaj yasası 2014 

Aslında 2013 yılında düzenlenen ve 2014 yılında güncellenen kürtaj yasasına göre ve ilgili kanun madelerindeki yorumlara göre gebelik sonlandırma yani kürtaj için bir üst sınır belirlenmiştir , buna göre en geç 10 hafta dahil olmak üzere kürtaj olabilirsiniz , yani bu demektirki 11 haftalık , 12 haftalık veya daha ileri gebeliklerde bebek aldırma ihtimaliniz yok , ve kürtaj yasağı tanımlanmıştır. Yine 18 yaşından gün almayanlarda veli onayı , evli bayanlarda eş onayı gerekiyor. Bekar bayanlar 18 inden gün aldılarsa kimseden izin almadan kürtaj olabiliyorlar.

** Kürtaj fiyatları Yorumları oku , Yorum yaz , Soru Sor ( İsimsiz yorum yazmak için " Yorumlama biçimi " olarak " Anonim " i seçiniz .

Kürtaj fiyatları

Kürtaj ücretleri birçok jinekologda farklı olmakla beraber 2015 yılı İstanbul'da yaklaşık olarak ... liradan başlayıp hamilleik durumunuza göre bu çocuk aldırma ücreti arttırılır , mesela 4 haftalık bir gebelik varsa ... liraysa , 5 haftalıkta ... lira , 6 haftalıkta ... lira gibi rakamlar söz konusu olacaktır.
Kürtaj öncesi yapılan jinekolojik muayene ve ultrason incelemeleri için genelde ayrıca bir ücret istemiyorlar , ama siz tedarikli olun telefonda kürtaj randevusu konuşurken mutlaka herşey dahilmi , tam pansiyonmu sorun :)

Gebelik haftası nasıl hesaplanıyor ?

Tam bu noktada hata yapan çok oluyor işte , Aristo mantığı yani düz mantık düşünüyor herkes , diyorlarki , cinsel ilişkiye girdiğim gün gebe kaldıysam demekki cinsel ilişki günü gebeliğinde birinci günüdür. Ama yanlış , sağlıklı bir bayanda her ay adetin ilk günü ile başlayan bir gebelik hazırlığı vardır , bu yaklaşık 2 hafta sürer ve 2. haftanın sonunda cinsel ilişki denk gelirse bu hazırlık döllenme ile beraber gerçek bir gebeliğe dönerek yoluna devam eder. yani cinsel ilişkiden 2 hafta kadar önce başlar gebelik aslında. Siz hamilelik haftasını hesaplarken son adetinizin ilk gününden itibaren saymaya başlayın , biz öyle yapıyoruz :) sonra alçak yer yiğidi hor gösterir derler.

Kürtaj fiyatları 2014 

Bu sene yani 2014 yılında Haziran ortasında kürtaj fiyatlarının İstanbul ve Ankara'da ... liaradan başladığını zikretmiştik , aynı şekilde 2015 kürtaj fiyatlarınında benzer bir trend izleyeceğini tahmin ediyorum. Yine vakum kürtajda lokal anestezi için fark almayacaklar , genel anestezide İstanbul için yaklaşık ... liara kadar fark ücreti istenecektir.

Kürtaj fiyatları İstanbul

İstanbul'da kürtaj fiyatları artık tüm diğer ülkemiz illeri için adeta bir rayiç belirmeke kriteri olarak görülmeye başladı , zira biz istanbulda yaşayan jinekologlar oarak sadece İstanbul içinden değil Edirne'den karsa birçok şehirden kürtaj ve kızlık zarı dikimi hastası ağrlıyoruz. Bunu en büyük sebebi sizce nedir , tabiiki gizliliktir , yani insanlar bu işlemi kimselere duyurmadan yaptırmak için onca yolu tepiyorlar, yani buaradaki jinekolog arkadaşlar kendilerini alçak yerde tepecik kendini dağ sanır şekline sokmasınlar :)

** Kürtaj fiyatları Yorumları oku , Yorum yaz , Soru Sor ( İsimsiz yorum yazmak için " Yorumlama biçimi " olarak " Anonim " i seçiniz .

Kürtaj fiyatları İzmir 

İzmir'de kürtaj fiyatlarıda yine İstanbul'da olduğu gibi yaklaşık ... liaradan başlıyor ve gebelik haftasına göre artıyor , daha modern bir insan dokusuna sahip İzmir'de teknolojide ileri düzeyde yaşandığı için kadın erkek ilişkileride tinder gibi uygulamalarla dopinglenmiş durumdadır ve sonuç olarak plan dışı gebeliklerde çok sık oluyor.

Kürtaj fiyatları Bursa

Marmara bölgesinin sabayi şehirlerinden Bursa'da kürtaj fiyatları yine İstanbul ve Ankara'dakinin benzeri şekilde haraket ediyor, yani ... liradan başlayıp gebelik haftasına göre yükseltiliyor , ayrıca Bursa'da çocuk aldırma maliyetlerinin İstanbul'a göre az daha yüksek olduğunu düşünüyorum , zira Bursa'dan gelen çok hastam oluyor :)

Hamilelik belirtileri

Cinsel olgunluğa ulaşmış her bayan nadirende olsa cinsellik yaşıyorsa , ki burda penisin vajinaya girmesi bie şart değil , zira sürtünmeden bile hamile kalanlar oluyor. Şimdi hamilleikl belrtilerine göz atalım :

1- Adet gecikmesi
2- Memelerde gerginlik ve büyüme
3- İştah artması
5- Aşerme , bazı gıdalara karşı anormal istek duyma
6- Kasıklarda batma şeklinde ağrılar 
7- Kalçada ayrışma ağrısı
8- Vajinal şeffaf akıntı
9- Vajina sıcaklık artışı ve kırmızılaşma
10- Ciltte nemlilik ve dolaşım artması sıcaklık
11- Baş dönmesi

** Kürtaj fiyatları Yorumları oku , Yorum yaz , Soru Sor ( İsimsiz yorum yazmak için " Yorumlama biçimi " olarak " Anonim " i seçiniz .


Kürtaj fiyatları kadınlar kulübü

Kadınlar kulübü kürtaj fiyatları hakkında bilgi paylaşımı ve diğer kadın paylaşım platformlarında kürtaj fiyatları hakkında güncel bilgilere rastlamak mümkün ama siz yinede en doğru bilgiyi jinekoloğu arayarak edinebilirsiniz. Telefonlarımız bu makalede zaten var.

Gebelik testi

Cinsel aktivitesi olan bayanlar her an gebe kalabileceklerini akılda tutmalıdırlar , ve en beklemedikleri bir anda hamilelikle karşılaşabilirler , bu durumda yapılması gereken en önemli planlama adet günlerinin takvim üzerinde net olarak takip edilmesidir ve 2 günden daha fazla bir adet gecikmesi olduğunda herhangi bir Eczaneden alınabilen yaklaşık 15 tl kadar olan idrarda gebelik testini kendi kendine uygulayarak gebe olup olmadığını anlamasıdır. Üzerine idrar damlattığınızda bir dakika içinde sonuç verirler ve biri silik bile olsa çift çizgi olarak sonuç çıkarsa kesin olarak gebe olduğunuzu gösterir ama tek çizgi çıktığında ya gebe değilsinizdir , yada gebelik hormonları henüz idrara çıkmamıştır , her gün bir kez gebelik testini tekrarlamakta fayda vardır. Şimdi gebelik testi markalarını sıralayalım:

Oncomed hızlı gebelik testi
Predictor erken gebelik testi
Clearblue digital gebelik testi
Certain gebelik testi
Miratech gebelik testi
Pyro clinice gebelik testi
Days Comfort gebelik testi
Al Bi gebelik testi
Wondfo gebelik testi
Fortel gebelik testi
Freely gebelik testi

Cvp kürtaj fiyatları nedir forum

Kürtaj fiyatları nedir diye forumlarda ve daha birçok paylaşım platformalarında kürtaj olmuş birçok bayan çeşitli jinekologlarda çeşitli fiyatları birbirleriyle paylaşıyorlar ama hastalarımın anlattıklarına bakılırsa birçok kürtaj olmuş bayan güncel kürtaj fiyatlarından daha yüksek fiyatlarla çocuk aldırdığını iddia ediyorlar , en iyisi siz güncel fiyatlar için bizi arayın.

Kızlık zarı dikimi fiyatları

İstanbul'da ve Ankara'da az sayıda jinekolog tarafınca yapılabilen garantili flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları .... lira fiyat seviyelerinden başlayıp .... liraya kadar çıkabilmektedir . Peki kızlık zarı konusunda en iyi jinekoloğu nasıl bulacaksınız , kim garanti verebiliyor , bunun için açın google'ı ve yazın " kızlık zarı diken en iyi doktor " diye , ...listenin üstlerinde bulacaksınız :)

** Kürtaj fiyatları Yorumları oku , Yorum yaz , Soru Sor ( İsimsiz yorum yazmak için " Yorumlama biçimi " olarak " Anonim " i seçiniz .

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
Mezuniyet Cerrahpaşa tıp fak 1983 - nerdeyse 31 yıllık vakum küretaj ve flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi tecrübesi konuşuyor.

0212 227 5519 - 0532 221 3007
Lütfen telefonla randevu alarak geliniz, çok yoğunuz.

Yorumlar

 1. Turgay bey , ben ilk defa kürtaj olacağım , sakıncası varmı , yine gebe kalabilirmiyim ileride istersem . Adet günüm 10 gün kadar geçti çift çizgi biri silik olarak çılıyor, yazılarınıza göre gebeyim , evli değilim sözlümden izin almam gerekir mi , telefonla utandığım için buraya yazdım kusura bakmayın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorunuza aşağıda yorum şeklinde yanıt verdim

   Sil
 2. Selam hocam , kız arkadaşımın adeti 1 hafta geçti hala regl olmadı , daha önce kürtaj olmamış bir sorun olurmu , en geç ne zamana kadar gelebiliriz, 19 yaşında kendisi , kürtaj fiyatı nekadara olur herşey dahil

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorunuz yorum şeklinde yanıtlandı aşağıya bakınız

   Sil
 3. Sayın hocam , 8 haftalık gebeyim , vakum kürtaj olmak istiyorum ve lokal uyuşturma olucam, bursadan galeceğim size bir arkadaşım çok memnun kalmış , ya hocam kürtajdan sonra aynı gün kızlık zarı dikimide yaptırabilirmiyim , flep yöntemi fiyatları ve kürtaj 2si kaça olur

  YanıtlaSil
 4. ilk defa kürtaj olmanızın bir sakıncası yoktur , ne zaman isterseniz yeniden gebe kalabilirsiniz , kürtaj olmak için sözlünüzden veya başkasındna iizn almanıza gerek yok

  YanıtlaSil
 5. En geç 10 haftaya kadar kürtaj olabilirsiniz , ama gebelik haftası arttıkça kürtaj fiyatlarıda artar unutmayın , güncel kürtaj fiyatları için lütfen asistanım esra hanımı arayın 0212 227 5519 - 0532 221 3007

  YanıtlaSil
 6. Kürtaj ve flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi aynı seansta yapılabilir . Kürtaj ve kızlık zarı dikimi fiyatlarımız için asistanım Esra hanımı arayınız 0532 221 3007

  YanıtlaSil
 7. Doktor bey sizde iki kez kürtaj oldum geçen sene , şimdi yine çocuk aldırmam gerekiyor, çok kolay hamile kalıyorum , bir sakıncası varmıdır?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba , bizim 10 defa bile kürtaja gelen hastamız oluyor , 3. kez kürtaj yaptırmanızda bir sorun olmaz.

   Sil
 8. Hocam kürtaj fiyatlarınızı öğrenmek istiyorum, adetimden 10 gün geçti çift çizgi çıkıyor gebelik testi.

  YanıtlaSil
 9. Hocam ıyı gunler kusura bakmayın bı sorum daha olcak 6 hamıleyım ama hıc mıde bulantım gecmedı bıde yuz ustu uyuyorum ben hep bebeye bı zararı olurmu

  YanıtlaSil
 10. Kürtaj fiyatları için asistanımı arayınız 0212 227 5519 - 0532 221 3007 Esra hanım

  YanıtlaSil
 11. Kürtaj: Çalışma saatlerinizi öğrenebilir miyim
  19 01 2016, 13:41 - Jin op dr turgay karakaya: 10 - 18
  19 01 2016, 13:46 - Kürtaj: Perşembe günü için Tandevu alabilirmiyim
  19 01 2016, 14:07 - Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  19 01 2016, 14:07 - Jin op dr turgay karakaya: Ne işlem yapılacak
  19 01 2016, 14:46 - Kürtaj: Muayene sonucuna göre gebelik tahliyesi olabilir
  19 01 2016, 15:10 - Jin op dr turgay karakaya: İsim ne yazalım
  19 01 2016, 15:23 - Jin op dr turgay karakaya: Ok yazdım
  19 01 2016, 15:31 - Kürtaj: Saat kaç için
  19 01 2016, 15:38 - Kürtaj: Yazdınız
  19 01 2016, 15:40 - Jin op dr turgay karakaya: 12.30

  YanıtlaSil
 12. Merhabalar turgay bey kürtaj fiyatları içinrahatsiz ediyorum ama acil bi durum benim icin. Nisanlimla iliskiye girdik bi cok kez 2 haftadir. Adetimden 3 gun gecti agri siskinlik belirtilerim var fakat adet olamadim halen. Test yaptim evde negatif cikti 2 kere yaptim. Ama hala supheliyim acaba kan testi yapiyo musunuz siz gebelik icin lutfen yardimci olun
  6 03 2016, 06:43 - Jin op dr turgay karakaya: Ultrasonla bakıyoruz
  6 03 2016, 06:44 - .: Kesin cikar mi acaba
  6 03 2016, 06:44 - .: Ne kadar fiyati
  6 03 2016, 06:50 - Jin op dr turgay karakaya:
  6 03 2016, 06:51 - .: Peki siz bilirsiniz bi devlet hastanesinde yaptidan once kan testini ssk da yada baska hastanelere yansir mi test yaptirdigim acaba bu konuda bi bilginiz var mi
  6 03 2016, 06:51 - Jin op dr turgay karakaya: Yansır
  6 03 2016, 06:53 - .: Peki cok tesekkur ederim sagolun
  6 03 2016, 07:00 - Jin op dr turgay karakaya: Ok

  YanıtlaSil
 13. yarin sabah randevu alsam en erken kaç olur.
  12 07 2016, 09:50 - Jin op dr turgay karakaya: 10.30 olur ?
  12 07 2016, 09:50 - Jin op dr turgay karakaya: Ne işlem yapılacaktı
  12 07 2016, 09:54 - .: Hamileyim küçük henüz. Kaç haftalik olduğunu bilmiyorum. kahve rengi leke geldi bi kaç gün. Düşme vb durum olduysa resmi yere gitmeden sizde işlemi bitiririz diye düşündüm.
  12 07 2016, 09:58 - Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  12 07 2016, 09:58 - Jin op dr turgay karakaya: Yarına yazalımmı?
  12 07 2016, 09:58 - .: Olur. Teşekkürler kürtaj fiyatları ne kadar ?
  12 07 2016, 09:59 - Jin op dr turgay karakaya: Ok yazdım

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kadın kürtaj fiyatları

Vakum kürtaj ücretleri

Kürtaj ne kadar sürer ?