Vakum kürtaj ücretleri

İlk defa gebelik yaşayanlara vakum dendiği zaman birşey ifade etmeyebilir, ama bir veya birkaç defa çocuk aldırmış olanlar vakumlu kürtajın bu konudaki en güvenli yöntem olduğunu iyi bilirler, peki vakum kürtaj ücretleri devlet hastanesinde, özel hastanelerde ve özel jinekoloji muayenehanelerinde kaç paradan başlar dersiniz. Biliyorum parasal konular bugünlerde biraz sıkıntılı, ama her hizmetin bir bedeli olduğu mantığı ile gidersek kürtaj fiyatlarının İstanbul gibi merkezi bir şehir olmasına rağmen diğer illere göre daha ucuz olduğunu göreceksiniz. Kürtaj yapan jinekolog sayısının Avrupa yakasında daha fazla olması gibi arz fazlalığı çoçuk aldırma maliyetlerinin daha kenomik olmasına yol açıyor olabilir. Gebelik sonlandırmada vakum kürtajın diğer kazıma ile yapılan eski kadın doğum uzmanlarından miras kalan küretaj tekniklerine üstünlünün ne olduğu halen kafanızda yanıp sönen bir soru işareti olduğunu buradan görebiliyorum: Vakum ile yapılan bebek aldırma müdahalesi kesici alet kullanılmadan, uterus içi endometrium kazıma yapılmadan gerçekleştirilidiği için travmatik olmayan, kanama ağrı gibi istenmeyen kürtaj sonrası komplikasyonların pek yaşanmadığı bir yöntemdir, ayrıca çoçuk aldırdıktan sonra yeniden gebe kalma oranı hiç kürtaj yaptırmamış bayanlarla aynı düzeylerdedir.

Vakumlu kürtaj ücretlerinin hamilelik haftasına göre seviye belirlemesine tabii olduğu üreme çağındaki kadınların tama yakını tarafından bilinir, zaten randevu ve kürtaj fiyat bilgisi almak için arayan birçok bayan hocam 6 haftalık kürtaj maliyetiniz toplam herşey dahil ne kadardır diye direkt sorulmadan hafta belirtilerek bilgi almaya başlamasıda ondandır. Gelelim gebelik haftasının doğru olarak hesaplamasına, işte bu noktada kürtaj için aday olan birçok çift yanlış hesaplama yapıyor, mantık olarak herkesin saplantısı cinsel ilişkiye girdikleri tarihi bir milat olarak kabul etmek ve hamileliğin başlangıcınıda o tarih olarak kayda geçmek. Ama döllenme öncesi her adetle birlikte başlayan rahim içi hazırlık aklıllarının ucuna bile gelmiyor, gerek kanuni gerek biyolojik olarak gebelik son adetin ilk günü başlıyor.

Aslına bakarsanız kürtajın fiyatından daha önemli bir konu gebeliğinizi isteğe bağlı olarak sonlandırmaya karar verdiğinizdeki gebelik haftanızdır, yürürlükte olan mevcut kürtaj yasalarına göre 10 haftayı bir gün bile geçseniz artık çocuk alırma ihtimaliniz kalmıyor, bu konuda mazerette kabul edilmiyor, kazara gebe kalmak, tecavüze uğrayarak çocuk sahibi olmak bu kanunu durdurmuyor.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj fiyatları Arnavutköy

Kürtaj fiyatı ne kadardır ?

Kürtaj fiyatı İstanbul Anadolu Yakası