Kürtaj Fiyatları 2014 İstanbul Ağustos 19

Kürtaj fiyatları İstanbul'da 2019 yılında kaç paradır  ( Cevap : İstanbul'da kürtaj yapılan birçok merkezde kürtaj fiyatları ... TL den başlamaktadır. ) , ilk defa kürtaj olacak bayanlara bir sakınca bir risk varmıdır , evlilik dışı kürtaj sorun olur mu ? kayıtlara geçermi , sicilde görünür mü , vakum kürtaj nasıl yapılır , kürtaj sonrası cinsel ilişki kaç gün sonra yaşanmalıdır ? gibi merak edilen konulara ışık tutuyoruz . İstenmeyen gebelikleri sonlandırmada en güvenli yöntem olan vakum küretajın tüm ayrıntılarını bu yazımızda bulacaksınız. Öncelikle kürtajın en temel şartlarını irdeliyoruz ve her paragrafta başka bir sorunuza cevap veriyoruz.

Kürtaj fiyatları İstanbul

İstanbul Avrupa yakası ve Anadolu yakasında 2019 kürtaj fiyatları bir çok jinekologda yaklaşık olarak ... tl den başlıyor , gebelik haftasına göre hafif hafif artabiliyor , mesela 4 haftalık gebeliği sonlandırmak ... TL ise , 5 haftalık ... TL , 6 haftalık ... TL olarak yukarı doğru gidiyor , ama en fazla 10 haftaya kadar kürtaj yapılabildiği için ..... tl kürtaj için bir tavan oluşturuyor. Kürtaj fiyatlarının İstanbul'da bu şekilde artması artık nerdeyse geleneksel hale geldiği bir gerçektir ama yinede bazı jinekologlar farklı fiyat tabloları üzerinden işlem yapabiliyorlar.

Kürtaj yasası 2019 


2019 yılında güncellenen kürtaj yasasına göre 10 haftayı geçmemek şartı ile yapılacak gebelik sonlandırmalar özgürce yapılabilmektedir. Yani kürtaj kanunu çerçevesinde en geç 10 haftaya kadar çocuk alıdrabilirsiniz , daha ileri gebelikler için , yani 11 haftalık , 12 haftalık ve yukarısı için kürtaj yasağı söz konusudur. Bunun dışında yine 18 yaşından gün almayanların anne veya babalarından izin almaları gerekecek ve evli bayanlarında kocalarından " karımın kürtaj olmasına izin veriyorum şeklinde bir yazı getirmeleri söz konusu. 

Kürtaj nasıl yapılır ?


Vakum kürtaj 2019 yılında ve önceki 30 yılda gebelik sonlandırmada yada çocuk aldırmada en popüler ve en risksiz metod olmuştur. İsteseniz vakum kürtajı nasıl yaptığımızı kısaca özetleyelim :

1- Hastanın kabulu 
2- Jinekolojik muayene ve ultrasonla gebelik haftasının net olarak tespit edilmesi
3- Hastanın kürtaj için jinekolojik masaya yerleşmesi
4- Rahim girişinin lokal anestezikle uyuşturulması
5- Hegar bujisi ile collum dilatasyonu
6- Karmen kanülünün collum uteriye yerleştirilmesi
7- Vakum aparatının karmen kanülüne takılması
8- Negatif basınç oluşturularak gebelik kesesinin dışarı alınması
9- Kürtaj sonrası hastanın yürüyerek yaşantısına geri dönmesi

Kürtaj sonrası gebelik


Kürtajdan sonra yeniden gebe kalamayız diye endişeleri olan birçok hastamız oluyor ,ama sanıyorum babaannelerden kalma bir hurafe hala günümüze kadar bir şekilde taşınmış , eski ilkel kazıma şeklinde yapılan kürtaj işleminden sonra nadirde olsa gebe kalma zorlukları yaşanmıyor değildi ama artık vakum kürtaj var ve böyle bir risk yok . Kürtaj sonrası ne zaman isterseniz gebe kalabilirsiniz. Sıkıntı yok.

Kürtaj sonrası ağrı ve acı


2014 te İstanbul'da en fazla yapılan çocuk aldırma metodu olan vakum kürtajda rahim içi kazıma yapılmadığı için ağrı ve acı hissetmezsiniz merak etmeyin. Ayrıca kürtaj işleminden hemen önce rahim girişi lokal anestezik ilaçlarla uyuşturuluyor. 

Genel anestezi ile kürtaj


Eski yıllarda yani vakum kürtajı yokken rahim içi kazıma yaparak çocuk aldıırldığı yıllarda sıklıkla genela nestezi altında kürtaj yapılırdı. Yani hasta tamamen uyutulurdu . Ama artık vakum kürtajda zaten acı ve ağrı söz konusu olmadığı için genel anesteziyede pek fazla ihtiyaç olmuyor.

Kürtaj video


İstanbul'da birçok internet kullanıcı sabah akşam kürtaj videosu izlemek için youtube'da arama yapıyor , bunların birkısmı gerçekten kürtaj olmak isteyen bayanlar olabilir ama çocuk aldırma ile uzak yakın bir alakası olmayan birçok insanda kürtaj videosu merak ediyor. Biz etik olarak böylesine mahrem bir müdahalenin videoya çekilerek internete yüklenmesine karşıyız. 

Kürtaj yapan hastaneler


İstanbul'da 2019 yılında kürtaj yapan hastaneler ve tıp merkezleri hangileri derseniz tam olarak bilmiyorum ama bekar olarak kürtaj olacaksanız şöyle bir sorun var : Gerek anasolu yakasında gerekse avrupa yakasında kürtaj yapılan hastanelerin ve tıp merkezlerinin tamamı .. anlaşmalıdır ve yapılan tüm işlemleri .. kayıtlarına işlemektedirler , ama buna karşılık özel jinekolog muayenehanelerinde böyle bir sorun olmuyor , zira hiçbir muayenehane .. anlaşmalı değil.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj fiyatları Arnavutköy

Kürtaj fiyatı ne kadardır ?

Kürtaj fiyatı İstanbul Anadolu Yakası