İlk Kürtaj

Hiç doğurmamış kadınlar cinsel ilişkiye girdiklerinde ya bir doğum kontrol metodu uyguluyorlardır veya düzenli bir seks hayatları olmayanlar olayı şansa bırakıyorlardır. 2019 yılı İstanbul'da kürtaj fiyatları ... TL gibi ücretleriden başladığınında altını çizerek yazımıza devam edelim . Cinsel hayat yaşayan kadınların mutlaka birgün gebe kalabileceklerini akıllarına getirerek haraket etmelerini tavsiye ederim. Bu arada genç kızlardan bakire olupta gebe kalan hastalarımızın olduğunuda söylemeden geçemeyeceğim. Tahmin edersiniz bu durum genç kızda büyük şaşkınlık ve panik yaratıyor , doğru dürüst bir cinsel ilişkiye girmemiş , tam bir birleşme yaşamamamış , sadece sürtünme bazında cinsel haraketler yaşamış ama hamile kalmış , durum çok ilginç değilmi? . İzah etmek bile çok zor ama gebe kalmak için gerçek bir cinsel ilişki olması her zaman gerekli değildir , bacak arasına yani vajina girişindeki kızlık zarı civarına boşalma olması esnasında kadındada klitoris masajına bağlı bir orgazm olmuşsa rahimdeki kasılmalar civardaki spermin içeri girmesine yardımcı olabilir , buna doğanın mucizesimi desek bilmiyorum. Zaten evli olmayan , veya yeni evli olupta hamileliğe hazır olmayan hanımlarda oluşan istenmeyen gebelikler her zaman akılda birçok soru işaretinide beraberinde getirir.


İlk Defa Kürtaj Olacak Kadınların Endişeleri ve cevaplarımız :

1- Çocuk adırdıktan sonra tekrar gebe kalabilirmiyim ? Kürtaj olmak ileride çocuk sahibi olmamı engellermi ?

Kürtajdan sonra ne zaman isterseniz gebe kalabilirsiniz , vakum kürtajı üreme yeteneğinizi etkilemez.

2- İlk defa kürtaj olacağım ama bunun kesinlikle gizli kalmasını istiyorum, .. kayıtlarına geçmemeli, bu mümkünmüdür ?

Çocuk aldırdığınız kesinlikle gizli kalacaktır. Sizin akrabanız bile olsa hakkınızda bizden bilgi alamaz. Özel çalıştığımız için kürtaj işleminiz ...kayıtlarına geçmeyecektir. Yarın öbürgün .. anlaşmalı bir hastaneye veya devlet hastanesine gittiğinizde bebek aldırdığınız kayıtlarda görünmez.

3- Bebek aldırma işlemi esnasında acı çekermiyim ? Çok Korkuyorum.

Vakum kürtaj metodunda kazıma yapılmadığı için acı çekmezsiniz. İşlem çok kısa sürer.

4- Kürtaj sonrası yatmam gerekirmi ? Aynı gün işime devam edebilirmiyim ?

Çocuk aldırdıktan sonra yatmanız gerekmez , aynı gün işinize devam edebilirsiniz , adet kanaması kadar çok hafif bir kanama olabilir , günde 1-2 pet harcarsınız.

5- Tek başıma gelip çocuk aldırabilirmiyim ? Yanımda biri daha olması gerekirmi ?

Tek başınıza gelip kürtaj olabilirsiniz, size yardım edecek birine ihtiyaç yoktur. Yanınızda birini getirmek isterseniz bu bizim için sorun olmaz.

6- Bebek aldırma işlemi uzun sürermi ? Ne kadar Vakit ayırmam gerekecek ?

Kürtaj müdahalesi yaklaşık 15 dakika sürer, toplam yarım saat ayırsanız yeterlidir.

7- Bakire iken hamile kaldım , kürtaj işlemi esnasında kızlık zarım yırtılırmı ?

Gerçek bir cinsel birleşme yaşamadan hamile kalan çok hastamız oluyor , penisin vajinaya girmeden kızlık zarı civarına boşalması spermlerin rahme ulaşması için yeterli olabiliyor. Kürtaj esnasında kızlık zarı tahmin ettğiniz gibi yırtılmaktadır , ama aynı seansta kürtaj sonrası kızlık zarınızı tekrar dikeriz , 1 hafta içinde orjinal yapısına kavuşur. Sonuçta tekrar bakire olursunuz.

8- Çocuk aldırdıktan sonra kızlık zarımıda diktirmek istiyorum , bunu aynı seansta yapabilirmiyim ?

Evet kürtajla aynı seansta kızlık zarıda dikilebilir , bu şekilde çok talep gelmektedir.

9- Kürtajdan sonra doğum kontrol hapımı kullansam yoksa spiralmi taktırsam ?

Spiral kullanmanızı tavsiye ederiz daha pratik ve uzun sürelidir.

10- Kürtaj hapı veya düşük ilacı kullanarak bebekten kurtulabilirmiyim ?

RU 486 ve Cytotec gibi kürtaj hapları yani düşük ilaçları rahimde kasılmalar yaparak vajinal kanama ile düşük eylemini başlatırlar , aşırı kanama ve rahimde parça kalması gibi tehlikeli yan etkileri sebebi ile kullanımı ve satışı yasaklanmıştır. Düşük ilacı ile düşük eylemi başlamış hastalar mutlaka sonuçta içerde kalan parçaları temizletmek için kürtaj olmak zorunda kalırlar.

Kürtaj Fiyatları :

Çocuk aldırma maliyetleri gebelik haftasına ve arzu edilen anestezi tipine göre değişmektedir. Ama en fazla gebelik haftasına bağlıdır. Vakum küretajda kazıma işlemi yapılmadığı için hasta acı çekmez , dolayısı ile lokal anestezi yeterlidir , ama buna rağmen ben uyuyarak kürtaj olacam , görmek istemiyorum diyenlere genel anestezi uygulayabiliriz , tabii küçük bir ücret farkınıda bebk aldırma ücretine ilave ederiz.

Saygılarımla..


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj fiyatları Arnavutköy

Kürtaj fiyatı ne kadardır ?

Kürtaj fiyatı İstanbul Anadolu Yakası