Kürtaj

2019 yılında İstanbul ve Ankara'da en fazla uygulanan küçük cerrahi müdahale kürtajdır yani cerrahi düşük operasyonu. İstenmeyen gebelikleri sonlandıramada en güvenli ve risksiz metod ise vakum kürtajdır. Gerçektende kürtaj merkezi muayenehanemizi arayanların çoğu kürtaj fiyatları nekadardır , vakum kürtaj nasıl yapılır , kaç dakika sürer , kürtaj sonrası çocuk olurmu , benim bu ilk kürtajım olacak bir sakıncası varmıdır , flep yöntemi kalıcı ve garantili kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır , indirim olmazmı , vajina daraltma ücreti gibi sorular soruyorlar. Tüm görüşmeleri ve yapılan kürtaj , kızlık zarı dikimi gibi müdahaleleri tamamen gizli tutuyoruz ve ...kayıtlarınıza işlemiyoruz.
İstanbul ve Ankara'da 2019 Mart ayı kürtaj fiyatları gebelik haftasına bakılarak artıyor , 4 haftalıksa ..lira , 5 haftalıksa ... lira , 6 haftalıksa ... lira şeklinde 10 haftaya kadar aynı planda haraket edilyor , garantili flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı ise.. lira fiyat seviyelerinden başlamaktadır,  bu minimalist ücretlendirme tablosu bazı kürtaj yapılan yerlerde farklılıklar gösterebilir, burda önemli olan işlemin steril şartlarda , uygun hijyenik ortamlarda , tek kullanımlık kişiye özel disposible vakum kürtaj seti ile yapılıyor olmasıdır. Ayrıca vakumla yapılan kürtajdan sonra tekrar ultrasona sokularak rahim içinde parça kalmadığından emin olmakta önemlidir.
Kürtaj yasası 2019 yılında tekrar düzenlendi ve gebelik sonlandırma girişimlerine bir üst sınır getirildi , 10 hafta olan bu kürtaj limitini aşan vakalara kürtaj yasağı kondu.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj

Kürtaj fiyatı İstanbul Anadolu Yakası

Kürtaj ne kadar sürer ?